WP Rocket 3.12 - en to pl_PL translation catalogue (699 entries)

en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
pl_PL: Twoja strona jest hostowana w %s, włączyliśmy funkcję Varnish auto-purge w celu zapewnienia kompatybilności.

en: Cloudflare did not provide any reply. Please try again later.
pl_PL: Cloudflare nie udzielił żadnej odpowiedzi. Proszę spróbować ponownie później.

en: Incorrect Cloudflare email address or API key.
pl_PL: Nieprawidłowy adres e-mail lub klucz API Cloudflare.

en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
pl_PL: Przeczytaj %1$sdokumentację%2$s w celu uzyskania dalszych wskazówek.

en: Incorrect Cloudflare Zone ID.
pl_PL: Nieprawidłowy ID strefy Cloudflare.

en: Cloudflare email and/or API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
pl_PL: E-mail i klucz API Cloudflare nie są ustawione. Przeczytaj %1$sdokumentację%2$s w celu uzyskania dalszych wskazówek.

en: Missing Cloudflare Zone ID.
pl_PL: Brak ID strefy Cloudflare.

en: It looks like your domain is not set up on Cloudflare.
pl_PL: Wygląda na to, że twoja domena nie jest ustawiona na Cloudflare.

en: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare cache successfully purged.
pl_PL: <strong>WP Rocket:</strong> Pamięć podręczna w Cloudflare została skutecznie oczyszczona.

en: Cloudflare development mode error: %s
pl_PL: Błąd trybu deweloperskiego CloudFlare: %s

en: Cloudflare development mode %s
pl_PL: Tryb deweloperski CloudFlare %s

en: Cloudflare cache level error: %s
pl_PL: Błąd poziomu pamięci podręcznej CloudFlare: %s

en: Cloudflare cache level set to %s
pl_PL: Poziom pamięci podręcznej CloudFlare ustawiono na %s

en: Cloudflare minification error: %s
pl_PL: Błąd minifikacji CloudFlare: %s

en: Cloudflare minification %s
pl_PL: Minifikacja CloudFlare %s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
pl_PL: Błąd ładowania rocket loadera CloudFlare: %s

en: Cloudflare rocket loader %s
pl_PL: Rocket loader CloudFlare %s

en: Cloudflare browser cache error: %s
pl_PL: Błąd pamięci podręcznej przeglądarki CloudFlare: %s

en: Sucuri cache purge error: %s
pl_PL: Błąd czyszczenia pamięci podręcznej Sucuri: %s

en: The Sucuri cache is being cleared. Note that it may take up to two minutes for it to be fully flushed.
pl_PL: Sucuri cache jest czyszczony. Należy pamiętać, że pełne czyszczenie może zająć do dwóch minut.

en: Sucuri firewall API key was not found.
pl_PL: Nie znaleziono klucza API zapory sieciowej Sucuri.

en: Sucuri firewall API key is invalid.
pl_PL: Klucz API zapory sieciowej Sucuri jest nieprawidłowy.

en: Error when contacting Sucuri firewall API. Error message was: %s
pl_PL: Błąd podczas kontaktu z interfejsem API zapory sieciowej Sucuri. Komunikat o błędzie to: %s

en: Could not get a response from the Sucuri firewall API.
pl_PL: Nie udało się uzyskać odpowiedzi z API zapory sieciowej Sucuri.

en: Got an invalid response from the Sucuri firewall API.
pl_PL: Otrzymał nieprawidłową odpowiedź od API zapory sieciowej Sucuri.

en: The Sucuri firewall API returned an unknown error.
pl_PL: API zapory sieciowej Sucuri zwróciło nieznany błąd.

en: The Sucuri firewall API returned the following error: %s | The Sucuri firewall API returned the following errors: %s
pl_PL[0]: API zapory Sucuri zwróciło następujący błąd: %s
pl_PL[1]: API zapory Sucuri zwróciło następujące błędy: %s
pl_PL[2]: API zapory Sucuri zwróciło następujące błędy: %s
pl_PL[3]: API zapory Sucuri zwróciło następujące błędy: %s

en: Revisions
pl_PL: Wersje

en: Auto Drafts
pl_PL: Automatyczne szkice

en: Trashed Posts
pl_PL: Usunięte wpisy

en: Spam Comments
pl_PL: Spamowe komentarze

en: Trashed Comments
pl_PL: Usunięte komentarze

en: Transients
pl_PL: Tymczasowe wpisy

en: Tables
pl_PL: Tabele

en: weekly
pl_PL: tygodniowo

en: monthly
pl_PL: miesięcznie

en: Database optimization process is running
pl_PL: Trwa proces optymalizacji bazy danych

en: Database optimization process is complete. Everything was already optimized!
pl_PL: Proces optymalizacji bazy danych został zakończony. Wszystko było już zoptymalizowane!

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
pl_PL: Proces optymalizacji bazy danych został zakończony. Lista zoptymalizowanych elementów poniżej:

en: %1$d %2$s optimized.
pl_PL: %1$d %2$s zoptymalizowany.

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Validate License
pl_PL: Weryfikuj licencję

en: Unavailable
pl_PL: Niedostępne

en: License
pl_PL: Licencja

en: API key
pl_PL: Klucz API

en: Email address
pl_PL: Adres e-mail

en: Dashboard
pl_PL: Kokpit

en: Get help, account info
pl_PL: Uzyskaj pomoc, informacje o koncie

en: My Status
pl_PL: Mój status

en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
pl_PL: Wyrażam zgodę na udostępnienie anonimowych danych zespołowi rozwojowemu w celu ulepszenia WP Rocket. %1$sJakie informacje będziemy gromadzić%2$s

en: Cache
pl_PL: Pamięć podręczna

en: Basic cache options
pl_PL: Podstawowe opcje pamięci podręcznej

en: Mobile Cache
pl_PL: Pamięć podręczna dla urządzeń przenośnych

en: Speed up your site for mobile visitors.
pl_PL: Przyspiesz swoją stronę dla odwiedzających z urządzeń mobilnych.

en: We detected you use a plugin that requires a separate cache for mobile, and automatically enabled this option for compatibility.
pl_PL: Wykryliśmy, że używasz wtyczki, która wymaga oddzielnej pamięci podręcznej dla urządzeń przenośnych i automatycznie włączyliśmy tę opcję w celu zapewnienia zgodności.

en: User Cache
pl_PL: Pamięć podręczna użytkownika

en: %1$sUser cache%2$s is great when you have user-specific or restricted content on your website.
pl_PL: %1$sPamięć podręczna użytkowników%2$s jest świetna, gdy masz specyficzne dla użytkownika lub ograniczone treści na swojej stronie internetowej.

en: Cache Lifespan
pl_PL: Cykl trwania pamięci podręcznej

en: Cache files older than the specified lifespan will be deleted.<br>Enable %1$spreloading%2$s for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
pl_PL: Pliki pamięci podręcznej starsze niż określony okres trwania zostaną usunięte.<br> Włącz %1$swstępne ładowanie%2$s, aby pamięć podręczna była automatycznie odbudowywana po upływie okresu trwania.

en: Enable caching for logged-in WordPress users
pl_PL: Włącz przechowywanie w pamięci podręcznej dla zalogowanych użytkowników WordPress

en: Enable caching for mobile devices
pl_PL: Włącz przechowywanie w pamięci podręcznej dla urządzeń mobilnych

en: Separate cache files for mobile devices
pl_PL: Przechowuj oddzielnie pliki cache dla urządzeń przenośnych

en: Most modern themes are responsive and should work without a separate cache. Enable this only if you have a dedicated mobile theme or plugin. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Większość nowoczesnych motywów jest responsywna i powinna działać bez osobnej pamięci podręcznej. Włącz to tylko, jeśli masz dedykowany motyw mobilny lub wtyczkę. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Specify time after which the global cache is cleared<br>(0 = unlimited )
pl_PL: Określ czas, po którym globalna pamięć podręczna zostanie oczyszczona<br>(0 = bez ograniczeń)

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically. %1$sWhy?%2$s
pl_PL: Skróć cykl trwania do 10 godzin lub mniej, jeśli zauważysz problemy, które wydają się pojawiać okresowo. %1$sDlaczego?%2$s

en: Hours
pl_PL: Godziny

en: Days
pl_PL: Dzień/Dni

en: File Optimization
pl_PL: Optymalizacja plików

en: Optimize CSS & JS
pl_PL: Optymalizacja CSS i JS

en: CSS Files
pl_PL: Pliki CSS

en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
pl_PL: %1$s Minifikacja jest obecnie aktywowana w <strong>Autoptimize</strong>. Jeśli chcesz użyć minifikacji %2$s, wyłącz te opcje w Autoptimize.

en: JavaScript Files
pl_PL: Pliki JavaScript

en: Minify CSS files
pl_PL: Minifikuj pliki CSS

en: Minify CSS removes whitespace and comments to reduce the file size.
pl_PL: Minifikacja CSS usuwa białą przestrzeń i komentarze, aby zmniejszyć rozmiar pliku.

en: This could break things!
pl_PL: To może coś zepsuć!

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
pl_PL: Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy na swojej witrynie internetowej po aktywowaniu tego ustawienia, po prostu wyłącz je ponownie, a Twoja witryna powróci do normy.

en: Activate minify CSS
pl_PL: Aktywuj minifikację CSS

en: Combine CSS files <em>(Enable Minify CSS files to select)</em>
pl_PL: Połącz pliki CSS <em>(Włącz Minifikację CSS, aby wybrać)</em>

en: Combine CSS merges all your files into 1, reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Łączenie CSS konkantenuje wszystkie pliki w jeden, redukując żądania HTTP. Nie zalecane, jeśli witryna używa HTTP/2. %1$sWięcej informacji%2$s

en: For compatibility and best results, this option is disabled when Remove unused CSS is enabled.
pl_PL: Dla kompatybilności i najlepszych rezultatów, ta opcja jest wyłączona, gdy włączona jest opcja Usuń nieużywane CSS.

en: Activate combine CSS
pl_PL: Aktywuj łączenie CSS

en: Excluded CSS Files
pl_PL: Pomijane pliki CSS

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
pl_PL: Określ adresy URL plików CSS, które mają być wyłączone z minifikacji i łączenia (po jednym na linię)

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).css wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
pl_PL: <strong>Wewnętrzny:</strong> Domenowa część adresu URL zostanie usunięta automatycznie. Użyj (.*).css wildcardów, aby wykluczyć wszystkie pliki CSS znajdujące się na określonej ścieżce.

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external CSS. %1$sMore info%2$s
pl_PL: <strong>Zewnętrzne:</strong> Użyj albo pełnej ścieżki URL albo tylko nazwy domeny, aby wykluczyć zewnętrzny CSS. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Optimize CSS delivery
pl_PL: Optymalizacja dostarczania CSS

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance, but limited only to the users with active license.
pl_PL: Optymalizacja dostarczania CSS eliminuje blokowanie renderowania CSS na twojej stronie. Tylko jedna metoda może być wybrana. Usuń nieużywany CSS jest zalecany dla optymalnej wydajności, ale ograniczony tylko do użytkowników z aktywną licencją.

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance.
pl_PL: Optymalizacja dostarczania CSS eliminuje blokowanie renderowania CSS na twojej stronie. Tylko jedna metoda może być wybrana. Usuń nieużywany CSS jest zalecane dla optymalnej wydajności.

en: Optimize CSS Delivery features are disabled on local environments. %1$sLearn more%2$s
pl_PL: Optymalizuj CSS Funkcje dostarczania są wyłączone w środowiskach lokalnych. %1$sDowiedz się więcej%2$s

en: Remove Unused CSS
pl_PL: Usuń nieużywany CSS

en: Removes unused CSS per page and helps to reduce page size and HTTP requests. Recommended for best performance. Test thoroughly! %1$sMore info%2$s
pl_PL: Usuwa nieużywany CSS na stronie i pomaga zredukować rozmiar strony i żądania HTTP. Zalecane dla najlepszej wydajności. Przetestuj dokładnie! %1$sWięcej informacji%2$s

en: Activate Remove Unused CSS
pl_PL: Aktywuj usuwanie nieużywanego CSS

en: CSS safelist
pl_PL: Bezpieczna lista CSS

en: Specify CSS filenames, IDs or classes that should not be removed (one per line).
pl_PL: Określ nazwy plików CSS, identyfikatory lub klasy, które nie powinny być usuwane (jedna na linię).

en: Load CSS asynchronously
pl_PL: Wczytaj CSS asynchronicznie

[ctx: WP Critical CSS compatibility]
en: Load CSS asynchronously is currently handled by the %1$s plugin. If you want to use WP Rocket’s load CSS asynchronously option, disable the %1$s plugin.
pl_PL: Ładowanie CSS asynchronicznie jest obecnie obsługiwane przez wtyczkę %1$s. Jeśli chcesz korzystać z opcji asynchronicznego ładowania CSS przez WP Rocket, wyłącz wtyczkę %1$s.

en: Generates critical path CSS and loads CSS asynchronously. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Generuje CSS ścieżki krytycznej i ładuje CSS asynchronicznie. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Fallback critical CSS
pl_PL: Krytyczne dla bezpieczeństwa CSS

en: Provides a fallback if auto-generated critical path CSS is incomplete. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Zapewnia bezpieczny fallback, jeśli automatycznie wygenerowana ścieżka krytyczna CSS jest niekompletna. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Minify JavaScript files
pl_PL: Minifikuj pliki JavaScript

en: Minify JavaScript removes whitespace and comments to reduce the file size.
pl_PL: Minifikacja JavaScript usuwa białą przestrzeń i komentarze, aby zmniejszyć rozmiar pliku.

en: Activate minify JavaScript
pl_PL: Aktywuj minifikację JavaScript

en: Combine JavaScript files <em>(Enable Minify JavaScript files to select)</em>
pl_PL: Połącz pliki JavaScript <em>(Włącz Minify JavaScript aby wybrać)</em>

en: Combine JavaScript files combines your site’s internal, 3rd party and inline JS reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Łączenie plików JavaScript łączy w sobie wewnętrzne, zewnętrzne oraz inline JS, redukując żądania HTTP. Nie zalecane, jeśli witryna używa HTTP/2. %1$sWięcej informacji%2$s

en: For compatibility and best results, this option is disabled when delay javascript execution is enabled.
pl_PL: Dla kompatybilności i najlepszych wyników, opcja ta jest wyłączona, gdy włączone jest opóźnienie wykonywania javascript.

en: Activate combine JavaScript
pl_PL: Aktywuj łączenie JavaScript

en: Excluded Inline JavaScript
pl_PL: Pomijany inline JavaScript

en: Specify patterns of inline JavaScript to be excluded from concatenation (one per line). %1$sMore info%2$s
pl_PL: Określa wzory inline JavaScript, które mają być wyłączone z konkatenacji (jeden na linię). %1$sWięcej informacji%2$s

en: Excluded JavaScript Files
pl_PL: Pomijane pliki JavaScript

en: Specify URLs of JavaScript files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
pl_PL: Określ adresy URL plików JavaScript, które mają być wyłączone z minifikacji i konkatenacji (jeden na linię).

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).js wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
pl_PL: Część domeny adresu URL zostanie automatycznie usunięta.<br>Użyj symboli wieloznacznych wildcard takich jak (.*).js, aby wykluczyć wszystkie pliki JS znajdujące się w określonej ścieżce.

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external JS. %1$sMore info%2$s
pl_PL: <strong>Zewnętrzne: </strong> Użyj pełnej ścieżki URL lub tylko nazwy domeny, aby wykluczyć zewnętrzne JS. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Load JavaScript deferred
pl_PL: Ładuj pliki JS metodą defer

en: Load JavaScript deferred eliminates render-blocking JS on your site and can improve load time. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Opóźnione ładowanie JavaScript eliminuje blokowanie renderowania JS na Twojej stronie i może poprawić czas ładowania. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Specify URLs or keywords of JavaScript files to be excluded from defer (one per line). %1$sMore info%2$s
pl_PL: Podaj adresy URL lub słowa kluczowe plików JavaScript, które mają być wyłączone z odroczenia (jeden na linię). %1$sWięcej informacji%2$s

en: Delay JavaScript execution
pl_PL: Opóźnianie wykonywania skryptów JavaScript

en: Improves performance by delaying the loading of JavaScript files until user interaction (e.g. scroll, click). %1$sMore info%2$s
pl_PL: Poprawia wydajność poprzez opóźnianie ładowania plików JavaScript do czasu interakcji użytkownika (np. przewijania, klikania). %1$s Więcej informacji%2$s

en: Specify URLs or keywords that can identify inline or JavaScript files to be excluded from delaying execution (one per line).
pl_PL: Określ adresy URL lub słowa kluczowe, które mogą identyfikować pliki inline lub JavaScript, które mają być wyłączone z opóźniania wykonania (jeden na linię).

en: LazyLoad, image dimensions
pl_PL: LazyLoad, wymiary obrazu

en: Autoptimize
pl_PL: Automatyczna optymalizacja

en: It can improve actual and perceived loading time as images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or about to enter) the viewport and reduces the number of HTTP requests. %1$sMore Info%2$s
pl_PL: Może to poprawić rzeczywisty i postrzegany czas ładowania obrazów, ramek iframe, a filmy wideo będą ładowane tylko w momencie ich widoczności (lub w trakcie przewijania) i zmniejsza liczbę żądań HTTP. %1$sWięcej informacji%2$s

en: LazyLoad is currently activated in %2$s. If you want to use WP Rocket’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
pl_PL: LazyLoad jest obecnie aktywowany w %2$s. Jeśli chcesz korzystać z LazyLoad WP Rocket, wyłącz tę opcję w %2$s.

en: Image Dimensions
pl_PL: Wymiary Obrazu

en: Add missing width and height attributes to images. Helps prevent layout shifts and improve the reading experience for your visitors. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Dodaj brakujące atrybuty szerokości i wysokości do obrazów. Pomaga zapobiegać przesunięciom układu i poprawić komfort czytania dla odwiedzających. %1$sWięcej informacji %2$s

en: Enable for images
pl_PL: Włącz dla obrazów

en: LazyLoad for images is currently activated in %2$s. If you want to use %1$s’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
pl_PL: LazyLoad dla obrazów jest obecnie aktywowany w %2$s. Jeśli chcesz użyć LazyLoad dla %1$s, wyłącz tę opcję w %2$s.

en: Enable for iframes and videos
pl_PL: Włącz dla iframe i wideo

en: Replace YouTube iframe with preview image
pl_PL: Wymień iframe YouTube, obrazem podglądu

en: Replace YouTube iframe with preview image is not compatible with %2$s.
pl_PL: Zastępowanie YouTube iframe podglądem obrazu nie jest kompatybilne z %2$s.

en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
pl_PL: Może to znacznie poprawić czas ładowania, jeśli masz dużo filmów YouTube w witrynie.

en: Excluded images or iframes
pl_PL: Wyłączone obrazy lub ramki iframe

en: Specify keywords (e.g. image filename, CSS class, domain) from the image or iframe code to be excluded (one per line). %1$sMore info%2$s
pl_PL: Podaj słowa kluczowe (np. nazwa pliku obrazu, klasa CSS, domena) z obrazu lub kod iframe, który ma być wykluczony (jeden na linię). %1$s Więcej informacji%2$s

en: Add missing image dimensions
pl_PL: Dodaj brakujące wymiary obrazu

en: Preload
pl_PL: Wstępne ładowanie

en: Generate cache files, preload fonts
pl_PL: Generowanie plików w pamięci podręcznej, wstępne ładowanie czcionek

en: Preload Cache
pl_PL: Wstępne ładowanie pamięci podręcznej

en: When you enable preloading WP Rocket will automatically detect your sitemaps and save all URLs to the database. The plugin will make sure that your cache is always preloaded.
pl_PL: Po włączeniu wstępnego ładowania WP Rocket automatycznie wykryje twoje sitemapy i zapisze wszystkie adresy URL do bazy danych. Wtyczka upewni się, że twoja pamięć podręczna jest zawsze wstępnie załadowana.

en: Preload Links
pl_PL: Linki do wstępnego ładowania

en: Link preloading improves the perceived load time by downloading a page when a user hovers over the link. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Wstępne ładowanie łączy poprawia postrzegany czas ładowania poprzez pobranie strony po najechaniu na nią przez użytkownika. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Prefetch DNS Requests
pl_PL: Prefetch żądania DNS

en: DNS prefetching can make external files load faster, especially on mobile networks
pl_PL: Prefetch DNS może przyspieszyć ładowanie plików zewnętrznych, szczególnie w sieciach komórkowych

en: Preload Fonts
pl_PL: Wstępne ładowanie czcionek

en: Improves performance by helping browsers discover fonts in CSS files. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Poprawia wydajność, pomagając przeglądarkom w odkrywaniu czcionek w plikach CSS. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Activate Preloading
pl_PL: Aktywuj Wstępne Ładowanie

en: Exclude URLs
pl_PL: Wykluczanie adresów URL

en: Specify URLs to be excluded from the preload feature (one per line). %1$sMore info%2$s
pl_PL: Określ adresy URL, które mają być wykluczone z funkcji preload (jeden na linię). %1$sWięcej informacji%2$s

en: URLs to prefetch
pl_PL: URL do prefetch

en: Specify external hosts to be prefetched (no <code>http:</code>, one per line)
pl_PL: Określ zewnętrzne hosty, które mają być wstępnie ustawione metodą prefetch (nie dodawaj <code>http:</code>, po jednym na linię)

en: Fonts to preload
pl_PL: Czcionki do wstępnego ładowania

en: Specify urls of the font files to be preloaded (one per line). Fonts must be hosted on your own domain, or the domain you have specified on the CDN tab.
pl_PL: Określ urle plików z czcionkami, które mają być wgrane (jeden na linię). Czcionki muszą być hostowane we własnej domenie, lub domenie, którą podałeś w zakładce CDN.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br/>Allowed font extensions: otf, ttf, svg, woff, woff2.
pl_PL: Domenowa część adresu URL zostanie usunięta automatycznie.<br/>Dozwolone rozszerzenia czcionki: otf, ttf, svg, woff, woff2.

en: Enable link preloading
pl_PL: Włącz wstępne ładowanie łączy

en: Advanced Rules
pl_PL: Zaawansowane reguły

en: Fine-tune cache rules
pl_PL: Dopasowanie zasad dotyczących pamięci podręcznej

en: Sensitive pages like custom login/logout URLs should be excluded from cache.
pl_PL: Wrażliwe strony, takie jak niestandardowe adresy URL logowania/wylogowywania powinny być wyłączone z pamięci podręcznej.

en: <br>Cart, checkout and "my account" pages set in <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> will be detected and never cached by default.
pl_PL: <br>Strony koszyka, kasy i "moje konto" ustawione w <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> zostaną wykryte i nigdy nie będą domyślnie buforowane.

en: Never Cache URL(s)
pl_PL: Nigdy nie używaj pamięci podręcznej dla URL(i)

en: Never Cache Cookies
pl_PL: Nigdy nie używaj pamięci podręcznej dla cookies

en: Never Cache User Agent(s)
pl_PL: Nigdy nie używaj pamięci podręcznej dla agenta(-ów) użytkowników

en: Always Purge URL(s)
pl_PL: Zawsze oczyścić adres(y) URL

en: Cache Query String(s)
pl_PL: Przechowuj ciąg(i) zapytań w pamięci podręcznej

en: %1$sCache for query strings%2$s enables you to force caching for specific GET parameters.
pl_PL: %1$sPrzechowywanie ciąg(-ów) zapytań w pamięci podręcznej%2$s umożliwia wymuszenie buforowania dla określonych parametrów GET.

en: Specify URLs of pages or posts that should never be cached (one per line)
pl_PL: Określ adresy URL stron lub wpisów, które nigdy nie powinny być przechowywane w pamięci podręcznej (po jednym na linię)

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to address multiple URLs under a given path.
pl_PL: Część domeny adresu URL zostanie automatycznie usunięta. <br>Użyj symboli wieloznacznych wildcard (.*), w celu uwzględnienia wielu adresów URL w danej ścieżce.

en: Specify full or partial IDs of cookies that, when set in the visitor's browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
pl_PL: Podaj pełne lub częściowe identyfikatory plików cookie, które po ustawieniu w przeglądarce użytkownika powinny uniemożliwiać zbuforowanie strony (jeden na linię)

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
pl_PL: Określ agentów użytkowników, którzy nigdy nie powinni otrzymywać stron z pamięci podręcznej (po jednej na linię)

en: Use (.*) wildcards to detect parts of UA strings.
pl_PL: Użyj symboli wieloznacznych wildcard (.*) do wykrywania części łańcuchów UA.

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
pl_PL: Określ adresy URL, które zawsze chcesz usunąć z pamięci podręcznej przy każdej aktualizacji wpisu lub strony (po jednym na linię)

en: Specify query strings for caching (one per line)
pl_PL: Określ ciągi zapytań przeznaczonych do przechowywania w pamięci podręcznej (po jednym na linię)

en: Database
pl_PL: Baza danych

en: Optimize, reduce bloat
pl_PL: Optymalizacja, redukcja nadmiaru

en: Post Cleanup
pl_PL: Czyszczenie wpisów

en: Post revisions and drafts will be permanently deleted. Do not use this option if you need to retain revisions or drafts.
pl_PL: Wersje wpisów i szkice zostaną trwale usunięte. Nie używaj tej opcji, jeśli chcesz zachować poprzednie wersje w wpisach lub szkice.

en: Comments Cleanup
pl_PL: Czyszczenie komentarzy

en: Spam and trashed comments will be permanently deleted.
pl_PL: Spam i komentarze znajdujące się w koszu zostaną trwale usunięte.

en: Transients Cleanup
pl_PL: Czyszczenie tymczasowych wpisów

en: Transients are temporary options; they are safe to remove. They will be automatically regenerated as your plugins require them.
pl_PL: Tymczasowe wpisy (transients) są opcjami tymczasowymi; można je bezpiecznie usunąć. Będą one automatycznie regenerowane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi wtyczek.

en: Database Cleanup
pl_PL: Czyszczenie bazy danych

en: Reduces overhead of database tables
pl_PL: Zmniejsza nadmiar danych w tabelach bazy danych

en: Automatic Cleanup
pl_PL: Automatyczne czyszczenie

en: %s revision in your database. | %s revisions in your database.
pl_PL[0]: %s wersja w Twojej bazie danych.
pl_PL[1]: %s wersje w Twojej bazie danych.
pl_PL[2]: %s wersji w Twojej bazie danych.
pl_PL[3]: %s wersji w Twojej bazie danych.

en: %s draft in your database. | %s drafts in your database.
pl_PL[0]: %s szkic w Twojej bazie danych.
pl_PL[1]: %s szkice w Twojej bazie danych.
pl_PL[2]: %s szkicy w Twojej bazie danych.
pl_PL[3]: %s szkicy w Twojej bazie danych.

en: %s trashed post in your database. | %s trashed posts in your database.
pl_PL[0]: %s wpis w Twojej bazie danych znajdujący się w koszu.
pl_PL[1]: %s wpisy w Twojej bazie danych znajdujące się w koszu.
pl_PL[2]: %s wpisów w Twojej bazie danych znajdujących się w koszu.
pl_PL[3]: %s wpisów w Twojej bazie danych znajdujących się w koszu.

en: %s spam comment in your database. | %s spam comments in your database.
pl_PL[0]: %s spamowy komentarz w Twojej bazie danych.
pl_PL[1]: %s spamowe komentarze w Twojej bazie danych.
pl_PL[2]: %s spamowych komentarzy w Twojej bazie danych.
pl_PL[3]: %s spamowych komentarzy w Twojej bazie danych.

en: %s trashed comment in your database. | %s trashed comments in your database.
pl_PL[0]: %s komentarz w Twojej bazie danych znajdujący się w koszu.
pl_PL[1]: %s komentarze w Twojej bazie danych znajdujące się w koszu.
pl_PL[2]: %s komentarzy w Twojej bazie danych znajdujące się w koszu.
pl_PL[3]: %s komentarzy w Twojej bazie danych znajdujące się w koszu.

en: All transients
pl_PL: Wszystkie tymczasowe wpisy

en: %s transient in your database. | %s transients in your database.
pl_PL[0]: %s wpis tymczasowy w Twojej bazie danych.
pl_PL[1]: %s wpisy tymczasowy w Twojej bazie danych.
pl_PL[2]: %s wpisów tymczasowych w Twojej bazie danych.
pl_PL[3]: %s wpisów tymczasowych w Twojej bazie danych.

en: Optimize Tables
pl_PL: Optymalizacja tabel

en: %s table to optimize in your database. | %s tables to optimize in your database.
pl_PL[0]: %s tabela do optymalizacji w Twojej bazie danych.
pl_PL[1]: %s tabele do optymalizacji w Twojej bazie danych.
pl_PL[2]: %s tabeli do optymalizacji w Twojej bazie danych.
pl_PL[3]: %s tabeli do optymalizacji w Twojej bazie danych.

en: Schedule Automatic Cleanup
pl_PL: Zaplanuj automatyczne czyszczenie

en: Frequency
pl_PL: Częstotliwość

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Monthly
pl_PL: Co miesiąc

en: Integrate your CDN
pl_PL: Zintegruj swój CDN

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) you provide.
pl_PL: Wszystkie adresy URL plików statycznych (CSS, JS, obrazy) zostaną przepisane do CNAME, które podasz.

en: Not required for services like Cloudflare and Sucuri. Please see our available %1$sAdd-ons%2$s.
pl_PL: Nie wymagane w przypadku usług takich jak Cloudflare i Sucuri. Proszę zobaczyć nasze dostępne %1$sDodatki%2$s.

en: Exclude files from CDN
pl_PL: Pomiń pliki z CDN

en: %1$s%2$l Add-on%3$s is currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site. | %1$s%2$l Add-ons%3$s are currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site.
pl_PL[0]: %1$s%2$l Dodatek%3$s jest obecnie włączony. Konfiguracja ustawień CDN nie jest wymagana, aby %2$l działał na twojej stronie.
pl_PL[1]: %1$s%2$l Dodatki%3$s jest obecnie włączony. Konfiguracja ustawień CDN nie jest wymagana, aby %2$l działał na twojej stronie.
pl_PL[2]: %1$s%2$l Dodatków%3$s jest obecnie włączony. Konfiguracja ustawień CDN nie jest wymagana, aby %2$l działał na twojej stronie.
pl_PL[3]: %1$s%2$l Dodatków%3$s jest obecnie włączony. Konfiguracja ustawień CDN nie jest wymagana, aby %2$l działał na twojej stronie.

en: Enable Content Delivery Network
pl_PL: Włącz sieć dostarczania treści CDN

en: CDN CNAME(s)
pl_PL: CDN CNAME:

en: Specify the CNAME(s) below
pl_PL: Należy wymienić poniżej pozycje CNAME

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line).
pl_PL: Podaj adres(y) URL plików, które nie powinny być obsługiwane przez CDN (jeden na linię).

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
pl_PL: Część domenowa adresu URL zostanie automatycznie usunięta.<br>Użyj (.*) symboli wieloznacznych, aby wykluczyć wszystkie pliki danego typu pliku znajdującego się w określonej ścieżce.

en: Control WordPress Heartbeat API
pl_PL: Kontrola WordPress Heartbeat API

en: Reducing or disabling the Heartbeat API’s activity can help save some of your server’s resources.
pl_PL: Ograniczenie lub wyłączenie aktywności Heartbeat API może pomóc w oszczędzaniu zasobów Twojego serwera.

en: Reduce or disable Heartbeat activity
pl_PL: Zmniejszenie lub wyłączenie aktywności Heartbeat

en: Reducing activity will change Heartbeat frequency from one hit each minute to one hit every 2 minutes.
pl_PL: Zmniejszenie aktywności spowoduje zmianę częstotliwości Heartbeat z jednego uruchomienia co minutę na jedno uruchomienie co 2 minuty.

en: Disabling Heartbeat entirely may break plugins and themes using this API.
pl_PL: Wyłączenie Heartbeat całkowicie może spowodować usterki wtyczek i motywów korzystających z tego API.

en: Do not limit
pl_PL: Brak limitu

en: Reduce activity
pl_PL: Zmniejszenie aktywności

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Control Heartbeat
pl_PL: Kontrola Heartbeat

en: Behavior in backend
pl_PL: Zachowanie w backendzie

en: Behavior in post editor
pl_PL: Zachowanie w edytorze wpisu

en: Behavior in frontend
pl_PL: Zachowanie w frontend

en: Add-ons
pl_PL: Dodatki

en: Add more features
pl_PL: Dodaj więcej funkcji

en: One-click Rocket Add-ons
pl_PL: Dodatki One-click Rocket Add-ons

en: One-Click Add-ons are features extending available options without configuration needed. Switch the option "on" to enable from this screen.
pl_PL: One-Click Add-ons to funkcje rozszerzające dostępne opcje bez konieczności konfigurowania. Włączyć opcję "on", aby włączyć z tego ekranu.

en: Rocket Add-ons
pl_PL: Dodatki One-click Rocket Add-ons

en: Rocket Add-ons are complementary features extending available options.
pl_PL: Rocket Add-ons to uzupełniające się funkcje rozszerzające dostępne opcje.

en: Cloudflare
pl_PL: CloudFlare

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
pl_PL: Zintegruj swoje konto CloudFlare dzięki temu dodatkowi.

en: Provide your account email, global API key, and domain to use options such as clearing the Cloudflare cache and enabling optimal settings with WP Rocket.
pl_PL: Podaj swój adres e-mail konta, globalny klucz API i domenę, aby korzystać z opcji takich jak czyszczenie pamięci podręcznej Cloudflare i umożliwienie optymalnych ustawień z WP Rocket.

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
pl_PL: Jeśli Varnish działa na Twoim serwerze, musisz aktywować ten dodatek.

en: Varnish cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.<br>%1$sLearn more%2$s
pl_PL: Pamięć podręczna Varnish będzie oczyszczana za każdym razem, gdy WP Rocket wyczyści pamięć podręczną, aby zapewnić, że zawartość jest zawsze aktualna.<br>%1$sDowiedz się więcej%2$s

en: WebP Compatibility
pl_PL: Zgodność z WebP

en: Improve browser compatibility for WebP images.
pl_PL: Poprawiono kompatybilność obrazów WebP z przeglądarkami.

en: Enable this option if you would like WP Rocket to serve WebP images to compatible browsers. Please note that WP Rocket cannot create WebP images for you. To create WebP images we recommend %1$sImagify%2$s. %3$sMore info%2$s
pl_PL: Włącz tę opcję, jeśli chcesz, aby WP Rocket obsługiwał obrazy WebP dla kompatybilnych przeglądarek. Proszę zauważyć, że WP Rocket nie może tworzyć obrazów WebP dla Ciebie. Do tworzenia obrazów WebP polecamy %1$sImagify%2$s. %3$sWięcej informacji%2$s

en: Clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną Sucuri, gdy pamięć podręczna WP Rocket jest czyszczona.

en: Provide your API key to clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
pl_PL: Podaj swój klucz API, aby wyczyścić pamięć podręczną Sucuri, gdy pamięć podręczna WP Rocket jest czyszczona.

en: Synchronize Sucuri cache with this add-on.
pl_PL: Zsynchronizuj pamięć podręczną Sucuri, dzięki temu dodatkowi.

en: Cloudflare credentials
pl_PL: Dane uwierzytelniające CloudFlare

en: Cloudflare settings
pl_PL: Ustawienia CloudFlare

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
pl_PL: Globalny klucz API:

[ctx: Cloudflare]
en: Find your API key
pl_PL: Znajdź swój klucz API

[ctx: Cloudflare]
en: Account email
pl_PL: E-mail konta

[ctx: Cloudflare]
en: Zone ID
pl_PL: ID strefy

en: Development mode
pl_PL: Tryb deweloperski

en: Temporarily activate development mode on your website. This setting will automatically turn off after 3 hours. %1$sLearn more%2$s
pl_PL: Tymczasowo aktywuj tryb deweloperski w swojej witrynie. To ustawienie wyłączy się automatycznie po 3 godzinach. %1$sDowiedz się więcej%2$s

en: Optimal settings
pl_PL: Optymalne ustawienia

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade and compatibility.
pl_PL: Automatycznie poprawia konfigurację CloudFlare w celu zapewnienia szybkości, klasy wydajności i kompatybilności.

en: Relative protocol
pl_PL: Protokół względny

en: Should only be used with Cloudflare's flexible SSL feature. URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use // instead of http:// or https://.
pl_PL: Powinien być używany tylko z elastyczną funkcją Cloudflare'a SSL. adresy URL plików statycznych (CSS, JS, obrazy) zostaną przepisane w celu użycia // zamiast http:// lub https://.

en: Sucuri credentials
pl_PL: Dane uwierzytelniające Sucuri

[ctx: Sucuri]
en: Find your API key
pl_PL: Znajdź swój klucz API

en: Upload file and import settings
pl_PL: Wczytaj plik i zaimportuj ustawienia

en: Sucuri Add-on: The API key for the Sucuri firewall must be in format <code>{32 characters}/{32 characters}</code>.
pl_PL: Dodatek Sucuri: Klucz API dla zapory sieciowej Sucuri musi być w formacie <code>{32 znaki}/{32 znaki}</code>.

en: Settings saved.
pl_PL: Ustawienia zostały zapisane.

en: Sorry! Adding /(.*) in Advanced Rules > Never Cache URL(s) was not saved because it disables caching and optimizations for every page on your site.
pl_PL: Przepraszamy! Dodanie /(.*) w Regułach zaawansowanych > Nigdy nie buforuj URL(i) nie zostało zapisane, ponieważ wyłącza buforowanie i optymalizacje dla każdej strony w Twojej witrynie.

en: Tools
pl_PL: Narzędzia

en: Import, Export, Rollback
pl_PL: Import, Eksport, Wycofanie

en: Image Optimization
pl_PL: Optymalizacja obrazków

en: Compress your images
pl_PL: Kompresuj obrazy

en: Tutorials
pl_PL: Poradniki

en: Getting started and how to videos
pl_PL: Pierwsze kroki i szkolenia wideo

en: We could not fetch the current price because RocketCDN API returned an unexpected error code.
pl_PL: Nie mogliśmy pobrać aktualnej ceny, ponieważ API RocketCDN zwróciło nieoczekiwany kod błędu.

en: RocketCDN is not available at the moment. Please retry later.
pl_PL: RocketCDN nie jest w tej chwili dostępny. Proszę spróbować ponownie później.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing identifier parameter.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: Brakujący parametr identyfikatora.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing user token.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: Brakujący token użytkownika.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response code.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: API zwróciło nieoczekiwany kod odpowiedzi.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an empty response.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: API zwróciło pustą odpowiedź.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: API zwróciło nieoczekiwaną odpowiedź.

en: RocketCDN cache purge failed: %s.
pl_PL: RocketCDN: nie udało się oczyścić pamięci podręcznej: cache purge nie powiodło się: %s.

en: RocketCDN cache purge successful.
pl_PL: RocketCDN: pomyślnie oczyszczono pamięć podręczną.

en: Next Billing Date
pl_PL: Data wystawienia następnego rachunku

en: No Subscription
pl_PL: Brak subskrypcji

en: Your RocketCDN subscription is currently active.
pl_PL: Twoja subskrypcja RocketCDN jest obecnie aktywna.

en: To use RocketCDN, replace your CNAME with %1$s%2$s%3$s.
pl_PL: Aby użyć RocketCDN, zastąp CNAME wartością %1$s%2$s%3$s.

en: %1$sMore Info%2$s
pl_PL: %1$sWięcej informacji%2$s

en: RocketCDN enabled
pl_PL: RocketCDN włączony

en: RocketCDN disabled
pl_PL: RakietaCDN wyłączony

en: Valid until %s only!
pl_PL: Ważny tylko do %s!

en: Speed up your website thanks to:
pl_PL: Dzięki temu przyspieszysz swoją stronę internetową:

en: High performance Content Delivery Network (CDN) with %1$sunlimited bandwidth%2$s
pl_PL: Wysokowydajna sieć dostarczania treści (CDN) z %1$snieograniczoną przepustowością%2$s

en: Easy configuration: the %1$sbest CDN settings%2$s are automatically applied
pl_PL: Łatwa konfiguracja: najważniejsze %1$sustawienia CDN%2$s są stosowane automatycznie

en: WP Rocket integration: the CDN option is %1$sautomatically configured%2$s in our plugin
pl_PL: Integracja z WP Rocketem: opcja CDN jest %1$sautomatycznie skonfigurowana%2$s w naszej wtyczce

en: Learn more about RocketCDN
pl_PL: Dowiedz się więcej o RocketCDN

en: *$%1$s/month for 12 months then $%2$s/month. You can cancel your subscription at any time.
pl_PL: *$%1$s/miesiąc przez 12 miesięcy, a następnie $%2$s/miesiąc. Możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie.

en: Billed monthly
pl_PL: Rozliczane miesięcznie

en: Get Started
pl_PL: Rozpocznij

en: Reduce this banner
pl_PL: Zredukuj ten baner

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network.
pl_PL: Przyspiesz swoją stronę internetową dzięki RocketCDN, dzięki sieci dostarczania treści WP Rocket.

en: Learn More
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: RocketCDN is unavailable on local domains and staging sites.
pl_PL: RocketCDN jest niedostępny na lokalnych domenach i stronach deweloperskich.

en: Get RocketCDN
pl_PL: Zdobądź RocketCDN

en: New!
pl_PL: Nowość!

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network!
pl_PL: Przyspiesz swoją stronę internetową z pomocą RocketCDN, dzięki sieci dostarczania treści WP Rocket!

en: Clear this cache
pl_PL: Wyczyść tą pamięć podręczną

en: WP Rocket Expired Cache Interval
pl_PL: Okres wygaśnięcia pamięci podręcznej WP Rocket

en: WP_CACHE value
pl_PL: Wartość WP_CACHE

en: The WP_CACHE constant needs to be set to true for WP Rocket cache to work properly
pl_PL: Stała WP_CACHE musi być ustawiona na wartość rzeczywistą, aby pamięć podręczna WP Rocket działała prawidłowo

en: WP_CACHE is set to true
pl_PL: WP_CACHE jest ustawiony na true

en: WP_CACHE is not set
pl_PL: WP_CACHE nie jest ustawiony

en: WP_CACHE is set to false
pl_PL: WP_CACHE jest ustawiony na false

en: Every minute
pl_PL: Co minutę

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: %2$s
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s nie został wygenerowany. Błąd: %2$s

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an empty response.
pl_PL: Krytyczny CSS za %1$s na urządzeniach nie został wygenerowany. Błąd: API zwróciło pustą odpowiedź.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an empty response.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s nie został wygenerowany. Błąd: API zwróciło pustą odpowiedź.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s na urządzenia mobilne nie został wygenerowany.

en: Critical CSS for %1$s not generated.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s nie został wygenerowany.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an invalid response code.
pl_PL: Krytyczny CSS za %1$s na urządzenia mobilne nie został wygenerowany. Błąd: API zwróciło nieprawidłowy kod odpowiedzi.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an invalid response code.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s nie został wygenerowany. Błąd: API zwróciło nieprawidłowy kod odpowiedzi.

en: Error: %1$s
pl_PL: Błąd: %1$s

en: Regenerate Critical Path CSS
pl_PL: Regeneruj CSS w krytycznej ścieżce

en: Generate Specific CPCSS
pl_PL: Generuj specyficzny CPCSS

en: Regenerate specific CPCSS
pl_PL: Regeneruj określony CPCSS

en: This feature is not available for non-public post types.
pl_PL: Ta funkcja nie jest dostępna dla niepublicznych typów wpisów.

en: %l to use this feature.
pl_PL: %l do korzystania z tej funkcji.

en: Publish the %s
pl_PL: Opublikuj %s

en: Enable Load CSS asynchronously in WP Rocket settings
pl_PL: Włącz asynchroniczne ładowanie CSS w ustawieniach WP Rocket

en: Enable Load CSS asynchronously in the options above
pl_PL: Włącz opcję Wczytaj CSS asynchronicznie w opcjach powyżej

en: Critical CSS generation is currently running.
pl_PL: Generowanie krytycznych CSS jest obecnie uruchomione.

en: Go to the %1$sWP Rocket settings%2$s page to track progress.
pl_PL: Przejdź do strony %1$sustawień WP Rocket%2$s, aby śledzić postęp.

en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
pl_PL: Obecnie trwa generowanie krytycznego CSS: %1$d z %2$d typów stron zostało zakończonych. (Odśwież tę stronę, aby zobaczyć postęp)

en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
pl_PL: Generowanie krytycznego CSS zakończone dla %1$d z %2$d typów stron.

en: Critical CSS generation encountered one or more errors.
pl_PL: Generowanie krytycznych CSS napotkało jeden lub więcej błędów.

en: Learn more.
pl_PL: Dowiedz się więcej.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The destination folder could not be created.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s dla urządzeń mobilnych nie został wygenerowany. Błąd: Folder docelowy nie mógł zostać utworzony.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The destination folder could not be created.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %1$s nie został wygenerowany. Błąd: Folder docelowy nie mógł zostać utworzony.

en: Critical CSS file for mobile does not exist
pl_PL: Nie istnieje krytyczny plik CSS dla urządzeń mobilnych

en: Critical CSS file does not exist
pl_PL: Nie istnieje krytyczny plik CSS

en: Critical CSS file for mobile cannot be deleted
pl_PL: Krytyczny plik CSS dla urządzeń mobilnych nie może zostać usunięty

en: Critical CSS file cannot be deleted
pl_PL: Krytyczny plik CSS nie może zostać usunięty

en: Mobile Critical CSS for %1$s not generated.
pl_PL: Krytyczny CSS dla urządzeń mobilnych dla %1$s nie został wygenerowany.

en: Critical CSS for %s in progress.
pl_PL: Krytyczny CSS dla %s w toku.

en: Mobile Critical CSS for %s generated.
pl_PL: Krytyczny CSS dla urządzeń mobilnych dla %s został wygenerowany.

en: Critical CSS for %s generated.
pl_PL: Krytyczne CSS dla %s zostało wygenerowane.

en: Critical CSS file deleted successfully.
pl_PL: Krytyczny plik CSS został pomyślnie usunięty.

en: Mobile Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
pl_PL: Krytyczny CSS dla urządzeń mobilnych dla %1$s przekroczył limit czasu. Proszę spróbować ponownie trochę później.

en: Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
pl_PL: Krytyczny CSS %1$s przekroczył limit czasu. Proszę spróbować ponownie trochę później.

en: Mobile CPCSS generation not enabled.
pl_PL: Generowanie CPCSS dla urządzeń mobilnych nie jest włączone.

en: Requested post does not exist.
pl_PL: Żądany wpis nie istnieje.

en: Cannot generate CPCSS for unpublished post.
pl_PL: Nie można wygenerować CPCSS dla nieopublikowanych postów.

en: The following scheduled event failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended: | The following scheduled events failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended:
pl_PL[0]: Następujące zaplanowane zdarzenie zakończyło się niepowodzeniem. Może to wskazywać na to, że system CRON nie działa prawidłowo, co może uniemożliwić działanie niektórych funkcji WP Rocket zgodnie z przeznaczeniem:
pl_PL[1]: Następujące zaplanowane zdarzenia zakończyły się niepowodzeniem. Może to wskazywać na to, że system CRON nie działa prawidłowo, co może uniemożliwić działanie niektórych funkcji WP Rocket zgodnie z przeznaczeniem:
pl_PL[2]: Następujące zaplanowane zdarzenia zakończyły się niepowodzeniem. Może to wskazywać na to, że system CRON nie działa prawidłowo, co może uniemożliwić działanie niektórych funkcji WP Rocket zgodnie z przeznaczeniem:
pl_PL[3]: Następujące zaplanowane zdarzenia zakończyły się niepowodzeniem. Może to wskazywać na to, że system CRON nie działa prawidłowo, co może uniemożliwić działanie niektórych funkcji WP Rocket zgodnie z przeznaczeniem:

en: Please contact your host to check if CRON is working.
pl_PL: Prosimy o kontakt z dostawcą hostingu w celu sprawdzenia, czy usługa CRON działa.

en: Scheduled Cache Purge
pl_PL: Planowe oczyszczenie pamięci podręcznej

en: Scheduled Database Optimization
pl_PL: Planowa optymalizacja bazy danych

en: Database Optimization Process
pl_PL: Proces optymalizacji bazy danych

[ctx: noun]
en: Preload
pl_PL: Wstępne ładowanie

en: Critical Path CSS Generation Process
pl_PL: Proces generowania krytycznej ścieżki CSS

en: Renew before it is too late, you will only pay %1$s%2$s%3$s!
pl_PL: Odnów, zanim będzie za późno, bo zapłacisz %1$s%3$s%2$s.

en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %4$s%5$s%6$s!
pl_PL: Odnów z %1$s%2$s rabatem %3$s zanim będzie za późno, zapłacisz tylko %4$s%5$s%6$s!

en: Renew your license for 1 year now at %1$s%3$s%2$s.
pl_PL: Odnów swoją licencję na 1 rok już teraz pod adresem %1$s%3$s%2$s.

en: Renew your license for 1 year now and get %1$s%3$s OFF%2$s immediately: you will only pay %1$s%4$s%2$s!
pl_PL: Przedłuż swoją licencję na 1 rok już teraz i otrzymaj od razu %1$s%3$s zniżki%2$s: zapłacisz tylko %1$s%4$s%2$s!

en: Renew before it is too late, you will pay %1$s%3$s%2$s.
pl_PL: Odnów, zanim będzie za późno, bo zapłacisz %1$s%3$s%2$s.

en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %1$s%4$s%3$s!
pl_PL: Odnów z %1$s%2$s rabatem %3$s zanim będzie za późno, zapłacisz tylko %1$s%4$s%3$s!

en: You need a valid license to continue using this feature. %1$sRenew now%2$s before losing access.
pl_PL: Aby móc dalej korzystać z tej funkcji, trzeba mieć ważną licencję. %1$sProszę odnowić teraz%2$s przed utratą dostępu.

en: You need an active license to enable this option. %1$sRenew now%2$s.
pl_PL: Aby włączyć tę opcję, musisz mieć aktywną licencję. %1$sOdnów teraz%2$s.

en: You need an active license to enable this option. %1$sMore info%2$s.
pl_PL: Aby włączyć tę opcję, trzeba mieć aktywną licencję. %1$sWięcej informacji%2$s.

en: Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to Plus or Infinite!%5$s | Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to Infinite!%5$s
pl_PL[0]: Skorzystaj z zalety %1$s, by przyspieszyć działanie większej liczby stron internetowych:%2$s otrzymaj %3$s%4$s zniżkę%5$s przy %3$sulepszeniu do licencji Plus lub Infinite!%5$s
pl_PL[1]: Skorzystaj z zalety %1$s, by przyspieszyć działanie większej liczby stron internetowych:%2$s otrzymaj %3$s%4$s zniżkę%5$s przy %3$sulepszeniu do licencji Infinite!%5$s
pl_PL[2]: Skorzystaj z zalety %1$s, by przyspieszyć działanie większej liczby stron internetowych:%2$s otrzymaj %3$s%4$s zniżkę%5$s przy %3$sulepszeniu do licencji Infinite!%5$s
pl_PL[3]: Skorzystaj z zalety %1$s, by przyspieszyć działanie większej liczby stron internetowych:%2$s otrzymaj %3$s%4$s zniżkę%5$s przy %3$sulepszeniu do licencji Infinite!%5$s

en: Unlimited
pl_PL: Bez ograniczeń

en: %s off
pl_PL: %s zniżki

en: %s promotion is live!
pl_PL: %s promocja jest na aktywna!

en: Hurry Up! Deal ends in:
pl_PL: Pospieszcie się! Okazja się kończy za:

en: Minutes
pl_PL: Minut(y)

en: Seconds
pl_PL: Sekundy

en: Upgrade now
pl_PL: Uaktualnij teraz

en: Dismiss this notice
pl_PL: Odrzuć to powiadomienie

en: The Optimize CSS Delivery feature is disabled.
pl_PL: Funkcja Optymalizacji dostarczania CSS jest wyłączona.

en: You can no longer use the Remove Unused CSS or Load CSS asynchronously options.
pl_PL: Nie można już używać opcji Usuń nieużywany CSS lub Załaduj CSS asynchronicznie.

en: You need an %1$sactive license%2$s to keep optimizing your CSS delivery, which addresses a PageSpeed Insights recommendation and improves your page performance.
pl_PL: Potrzebujesz %1$saktywnej licencji%2$s, aby kontynuować optymalizację dostarczania CSS, co odpowiada zaleceniom PageSpeed Insights i poprawia wydajność strony.

en: Renew now
pl_PL: Odnów teraz

en: You will soon lose access to some features
pl_PL: Wkrótce stracisz dostęp do niektórych funkcji

en: You need an %1$sactive license to continue optimizing your CSS delivery%2$s.
pl_PL: Potrzebujesz %1$saktywnej licencji, aby kontynuować optymalizację dostarczania CSS%2$s.

en: The Remove Unused CSS and Load CSS asynchronously features are great options to address the PageSpeed Insights recommendations and improve your website performance.
pl_PL: Funkcje Usuń nieużywany CSS i Załaduj CSS asynchronicznie są świetnymi opcjami, które pozwalają na uwzględnienie zaleceń PageSpeed Insights i poprawę wydajności Twojej strony.

en: They will be %1$sautomatically disabled on %3$s%2$s.
pl_PL: Zostaną one %1$sautomatycznie wyłączone w dniu %3$s%2$s.

en: Your WP Rocket license is expired!
pl_PL: Twoja licencja WP Rocket wygasła!

en: Your website could be much faster if it could take advantage of our %1$snew features and enhancements%2$s. 🚀
pl_PL: Twoja strona może działać znacznie szybciej, jeśli skorzysta z naszych %1$snowych funkcji i ulepszeń%2$s. 🚀

en: Your %1$sWP Rocket license is about to expire%2$s: you will soon lose access to product updates and support.
pl_PL: Twoja %1$sLicencja WP Rocket wkrótce wygaśnie%2$s: wkrótce stracisz dostęp do aktualizacji produktu i pomocy technicznej.

en: Speed Up More Websites
pl_PL: Przyspiesz więcej stron internetowych

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license. To upgrade, simply pay the %1$sprice difference%2$s between your current and new licenses, as shown below.
pl_PL: Możesz korzystać z WP Rocket na wielu stronach internetowych, uaktualniając swoją licencję. Aby uaktualnić, po prostu zapłać %1$sróżnicę w cenie%2$s pomiędzy aktualną a nową licencją, jak pokazano poniżej.

en: %1$sN.B.%2$s: Upgrading your license does not change your expiration date
pl_PL: %1$sN.B.%2$s: Aktualizacja twojej licencji nie zmienia daty wygaśnięcia

en: Save $%s
pl_PL: Zapisz $%s

en: %s websites
pl_PL: %s stron internetowych

en: Upgrade to %s
pl_PL: Aktualizuj %s

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license (you will only pay the price difference between your current and new licenses).
pl_PL: Możesz korzystać z WP Rocket na większej liczbie stron internetowych, uaktualniając swoją licencję (płacisz tylko różnicę w cenie między aktualną a nową licencją).

en: You need an active license to get the latest version of the lists from our server.
pl_PL: Aby pobrać najnowszą wersję list z naszego serwera, musisz mieć aktywną licencję.

en: Could not get updated lists from server.
pl_PL: Nie można pobrać z serwera zaktualizowanych list.

en: Lists are up to date.
pl_PL: Listy są aktualne.

en: Could not update lists.
pl_PL: Nie można zaktualizować list.

en: Lists are successfully updated.
pl_PL: Listy zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: Clear Used CSS
pl_PL: Wyczyść używane CSS

en: %1$s: Please wait %2$s seconds. The Remove Unused CSS service is processing your pages.
pl_PL: %1$s: Proszę czekać %2$s sekund. Usługa Usuń nieużywany CSS przetwarza Twoje strony.

en: %1$s: The Used CSS of your homepage has been processed. WP Rocket will continue to generate Used CSS for up to %2$s URLs per %3$s second(s).
pl_PL: %1$s: Używany CSS Państwa strony głównej został przetworzony. WP Rocket będzie kontynuował generowanie Używanego CSS dla maksymalnie %2$s adresów URL w ciągu %3$s sekund.

en: We suggest enabling %1$sPreload%2$s for the fastest results.
pl_PL: Zalecamy włączenie opcji %1$sWstępnego ładowania%2$s w celu uzyskania najszybszych wyników.

en: To learn more about the process check our %1$sdocumentation%2$s.
pl_PL: Aby dowiedzieć się więcej o procesie, proszę zapoznać się z naszą %1$sdokumentacją%2$s.

en: We couldn't generate the used CSS because you're using a nulled version of WP Rocket. You need an active license to use the Remove Unused CSS feature and further improve your website's performance.
pl_PL: Nie mogliśmy wygenerować użytego CSS, ponieważ używasz wersji nulled WP Rocket. Musisz posiadać aktywną licencję, aby móc korzystać z funkcji Usuń nieużywany CSS i dalej poprawiać wydajność swojej strony.

en: Click here to get a WP Rocket single license at %1$s off!
pl_PL: Kliknij tutaj, aby otrzymać pojedynczą licencję WP Rocket z %1$s zniżki!

en: Could not create the %2$s table in the database which is necessary for the Remove Unused CSS feature to work. Please reach out to <a href="%3$s">our support</a>.
pl_PL: Nie można utworzyć tabeli %2$s w bazie danych, która jest niezbędna do działania funkcji Usuń nieużywany CSS. Skontaktuj się z <a href="%3$s">naszym działem wsparcia</a>.

en: %1$s: Used CSS option is not enabled!
pl_PL: %1$s: Opcja Używanego CSS nie jest włączona!

en: %1$s: Used CSS cache cleared!
pl_PL: %1$s: Pamięć podręczna używanego CSS została wyczyszczona!

en: Clear Used CSS of this URL
pl_PL: Wyczyść używane CSS dla tego adresu URL

en: WP Rocket Remove Unused CSS pending jobs
pl_PL: Zadania oczekujące usuwania nieużywanego CSS

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, <a href="%s">contact support</a>.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Coś może być nie tak z WP-Rocket.me lub konfiguracją Twojego serwera. Jeśli nadal masz problemy, <a href="%s">skontaktuj się z wsparciem technicznym</a>.

en: %s Update Rollback
pl_PL: %s Wycofania aktualizacji

en: %1$sReturn to WP Rocket%2$s or %3$sgo to Plugins page%2$s
pl_PL: %1$sWróć do WP Rocket%2$s lub %3$s przejdź do strony Wtyczki%2$s

en: %1$s: The preload service is now active. After the initial preload it will continue to cache all your pages whenever they are purged. No further action is needed.
pl_PL: %1$s: Usługa wstępnego ładowania jest teraz aktywna. Po pierwszym załadowaniu wstępnym będzie on nadal buforował wszystkie Państwa strony, gdy tylko zostaną one oczyszczone. Nie ma potrzeby podejmowania dalszych działań.

en: WP Rocket Preload pending jobs
pl_PL: Nadchodzące zadania wstępnego ładowania

en: Varnish auto-purge will be automatically enabled once Varnish is enabled on your %s server.
pl_PL: Varnish auto-purge zostanie automatycznie włączony po włączeniu Varnish na Twoim serwerze %s.

en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
pl_PL: Wydaje się, że w Pana instalacji brakuje podstawowych plików Kinsta zarządzających czyszczeniem Cache, co uniemożliwia prawidłowe działanie instalacji Kinsta i WP Rocket. Proszę skontaktować się z obsługą Kinsta poprzez swoje konto %1$sMyKinsta%2$s, aby rozwiązać ten problem.

en: %1$s: Cloudflare's HTTP/2 Server Push is incompatible with the features of Remove Unused CSS and Combine CSS files. We strongly recommend disabling it.
pl_PL: %1$s: Funkcja HTTP/2 Server Push firmy Cloudflare jest niekompatybilna z funkcjami usuwania nieużywanego CSS i łączenia plików CSS. Zdecydowanie zalecamy wyłączenie tej funkcji.

en: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed is not compatible with this plugin and may cause unexpected results. %2$sMore Info%3$s
pl_PL: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed nie jest kompatybilny z tą wtyczką i może powodować nieoczekiwane rezultaty. %2$sWięcej informacji%3$s

en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's JavaScript Aggregation feature is enabled. WP Rocket's Delay JavaScript Execution will not be applied to the file it creates. We suggest disabling %1$sJavaScript Aggregation%2$s to take full advantage of Delay JavaScript Execution.
pl_PL: %1$sWP Rocket: %2$sWykryliśmy, że funkcja Agregacji JavaScript w Autoptimize jest włączona. Opóźnienie wykonania skryptu JavaScript w WP Rocket nie zostanie zastosowane do pliku, który tworzy. Sugerujemy wyłączenie %1$sJavaScript Aggregation%2$s, aby w pełni wykorzystać Delay JavaScript Execution.

en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's Aggregate Inline CSS feature is enabled. WP Rocket's Load CSS Asynchronously will not work correctly. We suggest disabling %1$sAggregate Inline CSS%2$s to take full advantage of Load CSS Asynchronously Execution.
pl_PL: %1$sWP Rocket: %2$sWykryliśmy, że funkcja agregowania wewnętrznego CSS jest włączona. Asynchroniczne ładowanie CSS w WP Rocket nie będzie działać poprawnie. Sugerujemy wyłączenie %1$sagregowania wewnętrznego CSS%2$s aby w pełni wykorzystać asynchroniczne wykonanie ładowania CSS.

en: This plugin blocks WP Rocket's caching and optimizations. Deactivate it and use %1$sEzoic's nameserver integration%2$s instead.
pl_PL: Ta wtyczka blokuje buforowanie i optymalizacje WP Rocket. Dezaktywuj ją i zamiast tego użyj %1$sEzoic's nameserver integration%2$s.

[ctx: Hummingbird notice]
en: Please deactivate the following %s option which conflicts with WP Rocket features: | Please deactivate the following %s options which conflict with WP Rocket features:
pl_PL[0]: Proszę wyłączyć %s opcję, konfliktującą z funkcjami WP Rocket:
pl_PL[1]: Proszę wyłączyć %s opcje, konfliktujące z funkcjami WP Rocket:
pl_PL[2]: Proszę wyłączyć %s opcji, konfliktujących z funkcjami WP Rocket:
pl_PL[3]: Proszę wyłączyć %s opcji, konfliktujących z funkcjami WP Rocket:

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sdisable emoji%3$s conflicts with WP Rockets %2$sdisable emoji%3$s
pl_PL: %1$s %2$swyłączenie emocji%3$s konfliktuje z %2$swyłączeniem emoji%3$s WP Rockets

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sGZIP compression%3$s conflicts with WP Rocket %2$sGZIP compression%3$s
pl_PL: %1$s %2$skompresja GZIP%3$s konfliktuje z %2$skompresją GZIP%3$s WP Rocket

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sbrowser caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$sbrowser caching%3$s
pl_PL: %1$s %2$spamięć podręczna przeglądarki%3$s konfliktuje z %2$spamięcią podręczną przeglądarki%3$s WP Rocket

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$spage caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$spage caching%3$s
pl_PL: %1$s %2$spamięć podręczna stron%3$s konfliktuje z %2$spamięcią podręczną%3$s WP Rocket

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sasset optimization%3$s conflicts with WP Rocket %2$sfile optimization%3$s
pl_PL: %1$s %2$soptymalizacja zasobów%3$s konfliktuje z %2$soptymalizacją plików%3$s WP Rocket

en: Delay JS is currently activated in %1$s. If you want to use WP Rocket’s delay JS, disable %1$s
pl_PL: Opóźnienie JS jest obecnie włączone w %1$s. Jeśli chcesz używać opóźnionego ładowania WP Rocket, wyłącz %1$s

en: Support
pl_PL: Wsparcie techniczne

en: Docs
pl_PL: Dokumentacja

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
pl_PL: Importowanie ustawień nie powiodło się: nie masz uprawnień, aby to zrobić.

en: Settings import failed: no file uploaded.
pl_PL: Import ustawień nie powiódł się: nie został przesłany żaden plik.

en: Settings import failed: incorrect filename.
pl_PL: Import ustawień nie powiódł się: nieprawidłowa nazwa pliku.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
pl_PL: Import ustawień nie powiódł się: nieprawidłowy typ pliku.

en: Settings import failed:
pl_PL: Import ustawień nie powiódł się:

en: Settings import failed: unexpected file content.
pl_PL: Import ustawień nie powiódł się: nieoczekiwana zawartość pliku.

en: Settings imported and saved.
pl_PL: Ustawienia zostały zaimportowane i zapisane.

en: Defer JavaScript Files
pl_PL: Odroczenie plików JavaScript

en: Excluded Delay JavaScript Files
pl_PL: Wykluczenia opóźnionego ładowania JavaScript

en: %1$s: <em>%2$s</em>
pl_PL: %1$s<em>%2$s</em>

en: The following pattern is invalid and has been removed: | The following patterns are invalid and have been removed:
pl_PL[0]: Poniższy wzór jest nieprawidłowy i został usunięty:
pl_PL[1]: Poniższe wzory są nieprawidłowe i zostały usunięte:
pl_PL[2]: Poniższe wzory są nieprawidłowe i zostały usunięte:
pl_PL[3]: Poniższe wzory są nieprawidłowe i zostały usunięte:

en: More info
pl_PL: Więcej informacji

en: Clear cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną

en: WP Rocket Options
pl_PL: Opcje WP Rocket

en: Never cache this page
pl_PL: Nigdy nie przechowuj w pamięci podręcznej tej strony

en: Activate these options on this post:
pl_PL: Aktywuj te opcje dla tego wpisu:

en: LazyLoad for images
pl_PL: LazyLoad dla obrazów

en: LazyLoad for iframes/videos
pl_PL: LazyLoad dla iframe/wideo

en: Minify CSS
pl_PL: Minifikuj CSS

en: Minify/combine JS
pl_PL: Minifikuj/łącz JS

en: Defer JS
pl_PL: Odroczony JS

en: Activate first the %s option.
pl_PL: Aktywuj najpierw opcję %s.

en: %1$sNote:%2$s None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
pl_PL: %1$sUwaga:%2$s Żadna z tych opcji nie zostanie zastosowana, jeśli post ten został wykluczony z pamięci podręcznej w ustawieniach globalnych pamięci podręcznej.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
pl_PL: <strong>%1$s</strong> nie został wyłączony z powodu braku uprawnień do zapisu.<br>
    Dodaj do <strong>%2$s</strong> możliwość zapisu i ponów dezaktywację lub wymuś dezaktywację teraz:

en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
pl_PL: <strong>%s</strong>: Jedna lub więcej wtyczek zostało włączonych lub wyłączonych, wyczyścić pamięć podręczną, jeśli sądzisz, że może mieć to wpływ na frontend witryny.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
pl_PL: <strong>%s</strong>: Następujące wtyczki nie są kompatybilne z tą wtyczką i mogą powodować nieoczekiwane rezultaty:

en: Deactivate
pl_PL: Dezaktywuj

en: WP Rocket Footer JS is not an official add-on. It prevents some options in WP Rocket from working correctly. Please deactivate it if you have problems.
pl_PL: WP Rocket Footer JS nie jest oficjalnym dodatkiem. Wpływa on negatywnie na prawidłowe działanie niektórych opcji w WP Rocket. Jeśli masz problemy, wyłącz go.

en: Endurance Cache is currently enabled, which will conflict with WP Rocket Cache. Please set the Endurance Cache cache level to Off (Level 0) on the %1$sSettings > General%2$s page to prevent any issues.
pl_PL: Endurance Cache jest obecnie włączony, co spowoduje konflikt z WP Rocket Cache. Proszę ustawić poziom pamięci podręcznej Endurance Cache na Off (Level 0) na stronie %1$sUstawienia > Ogólne%2$s, aby zapobiec potencjalnym problemom.

en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
pl_PL: %1$s: Aby wtyczka działała poprawnie, wymagana jest niestandardowa struktura bezpośrednich odnośników. %2$sPrzejdź do ustawień bezpośrednich odnośników%3$s

en: %s could not modify the .htaccess file due to missing writing permissions.
pl_PL: %s nie mógł zmienić pliku .htaccess z powodu braku uprawnień do zapisu.

en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
pl_PL: Rozwiązywanie problemów: %1$sJak sprawić, aby pliki systemowe mogły być zapisywane%2$s

en: Don’t worry, WP Rocket’s page caching and settings will still function correctly.
pl_PL: Nie martw się, pamięć podręczna stron WP Rocket i ustawienia nadal będą działać poprawnie.

en: For optimal performance, adding the following lines into your .htaccess is recommended (not required):
pl_PL: W celu zapewnienia optymalnej wydajności zaleca się dodanie następujących linii do pliku .htaccess (nie jest to wymagane):

en: %1$s is good to go! %2$sTest your load time%4$s, or visit your %3$ssettings%4$s.
pl_PL: %1$s w gotowości! %2$sPrzetestuj swój czas ładowania%4$s lub odwiedź stronę %3$sustawień%4$s.

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
pl_PL: Czy zezwoliłbyś WP Rocket na gromadzenie niewrażliwych danych diagnostycznych z tej witryny internetowej?

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
pl_PL: Pomoże nam to w przyszłości ulepszyć WP Rocket dla Ciebie.

en: What info will we collect?
pl_PL: Jakie informacje będziemy gromadzić?

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
pl_PL: Poniżej znajduje się szczegółowy widok wszystkich danych gromadzonych przez WP Rocket po uzyskaniu zezwolenia. WP Rocket nigdy nie będzie transmitował nazw domen ani adresów e-mail (z wyjątkiem weryfikacji licencji), adresów IP lub kluczy API osób trzecich.

en: Yes, allow
pl_PL: Tak, zezwalam

en: No, thanks
pl_PL: Nie, dziękuję

en: Thank you!
pl_PL: Dziękuje!

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
pl_PL: WP Rocket zbiera teraz te wskaźniki z Twojej witryny internetowej:

en: %s: Cache cleared.
pl_PL: %s: Oczyszczono pamięć podręczną.

en: %s: Post cache cleared.
pl_PL: %s: Oczyszczono pamięć podręczną wpisów.

en: %s: Term cache cleared.
pl_PL: %s: Oczyszczono pamięć podręczną wyrażeń taksonomii.

en: %s: User cache cleared.
pl_PL: %s: Oczyszczono pamięć podręczną użytkowników.

en: Stop Preload
pl_PL: Zatrzymaj wstępne ładowanie

en: Force deactivation
pl_PL: Wymuś dezaktywację

en: The following code should have been written to this file:
pl_PL: Do tego pliku należy wpisać następujący kod:

en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
pl_PL: %s nie może się skonfigurować z powodu braku uprawnień do zapisu.

en: Affected file/folder: %s
pl_PL: Plik/folder, którego dotyczy problem: %s

en: The debug file could not be deleted.
pl_PL: Plik debugowania nie mógł zostać usunięty.

en: To function properly, %1$s %2$s requires at least:
pl_PL: Aby poprawnie działać, %1$s %2$s wymaga co najmniej:

en: PHP %1$s. To use this WP Rocket version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %1$s or higher.
pl_PL: PHP %1$s. Aby użyć tej wersji WP Rocket, zapytaj swojego dostawcy hostingu jak uaktualnić serwer do PHP %1$s lub nowszej.

en: WordPress %1$s. To use this WP Rocket version, please upgrade WordPress to version %1$s or higher.
pl_PL: WordPress %1$s. Aby użyć tej wersji WP Rocket, należy uaktualnić WordPress do wersji %1$s lub nowszej.

en: If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
pl_PL: Jeśli nie możesz dokonać aktualizacji, możesz wrócić do poprzedniej wersji, korzystając z przycisku poniżej.

en: Re-install version %s
pl_PL: Ponowna instalacja wersji %s

en: Every %d Minutes
pl_PL: Co %d minut

en: The log file does not exist.
pl_PL: Plik dziennika nie istnieje.

en: The log file could not be read.
pl_PL: Plik dziennika nie mógł być odczytany.

en: The logs are not saved into a file.
pl_PL: Dzienniki nie są zapisywane w pliku.

en: You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. %2$sMore info%3$s %4$s If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable WebP display in %1$s. | You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. %2$sMore info%3$s %4$s If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable WebP display in %1$s.
pl_PL[0]: Używasz %1$s do serwowania obrazów WebP, więc nie musisz włączać tej opcji. %2$sWięcej informacji%3$s %4$s Jeśli wolisz, aby WP Rocket obsługiwał WebP dla Ciebie zamiast tego, wyłącz wyświetlanie WebP w %1$s.
pl_PL[1]: Używasz %1$s do serwowania obrazów WebP, więc nie musisz włączać tej opcji. %2$sWięcej informacji%3$s %4$s Jeśli wolisz, aby WP Rocket obsługiwał WebP dla Ciebie zamiast tego, wyłącz wyświetlanie WebP w %1$s.
pl_PL[2]: Używasz %1$s do serwowania obrazów WebP, więc nie musisz włączać tej opcji. %2$sWięcej informacji%3$s %4$s Jeśli wolisz, aby WP Rocket obsługiwał WebP dla Ciebie zamiast tego, wyłącz wyświetlanie WebP w %1$s.
pl_PL[3]: Używasz %1$s do serwowania obrazów WebP, więc nie musisz włączać tej opcji. %2$sWięcej informacji%3$s %4$s Jeśli wolisz, aby WP Rocket obsługiwał WebP dla Ciebie zamiast tego, wyłącz wyświetlanie WebP w %1$s.

en: WebP cache is disabled by filter.
pl_PL: Pamięć podręczna WebP jest wyłączona przez filtr.

en: You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s
pl_PL[0]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. Jeśli chcesz, aby WP Rocket obsługiwał WebP, aktywuj tę opcję. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[1]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. Jeśli chcesz, aby WP Rocket obsługiwał WebP, aktywuj tę opcję. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[2]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. Jeśli chcesz, aby WP Rocket obsługiwał WebP, aktywuj tę opcję. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[3]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. Jeśli chcesz, aby WP Rocket obsługiwał WebP, aktywuj tę opcję. %2$sWięcej informacji%3$s

en: You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s
pl_PL[0]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. WP Rocket utworzy osobne pliki pamięci podręcznej do obsługi obrazów WebP. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[1]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. WP Rocket utworzy osobne pliki pamięci podręcznej do obsługi obrazów WebP. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[2]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. WP Rocket utworzy osobne pliki pamięci podręcznej do obsługi obrazów WebP. %2$sWięcej informacji%3$s
pl_PL[3]: Używasz %1$s do konwersji obrazów do WebP. WP Rocket utworzy osobne pliki pamięci podręcznej do obsługi obrazów WebP. %2$sWięcej informacji%3$s

en: %5$sWe have not detected any compatible WebP plugin!%6$s%4$s If you don’t already have WebP images on your site consider using %3$sImagify%2$s or another supported plugin. %1$sMore info%2$s %4$s If you are not using WebP do not enable this option.
pl_PL: %5$sNie wykryliśmy żadnego kompatybilnego pluginu do WebP!%6$s%4$s Jeśli nie masz jeszcze obrazów WebP na swojej stronie rozważ użycie %3$sImagify%2$s lub innego wspieranego pluginu. %1$sWięcej informacji%2$s %4$s Jeśli nie używasz WebP nie włączaj tej opcji.

en: WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images.
pl_PL: WP Rocket utworzy osobne pliki pamięci podręcznej dla obsługi obrazów WebP.

en: Failed to detect the following requirement in your theme: closing %1$s. | Failed to detect the following requirements in your theme: closing %1$s.
pl_PL[0]: Nie udało się wykryć wymaganej zależności w motywie: zamknięcie %1$s.
pl_PL[1]: Nie udało się wykryć wymaganych zależności w motywie: zamknięcie %1$s.
pl_PL[2]: Nie udało się wykryć wymaganych zależności w motywie: zamknięcie %1$s.
pl_PL[3]: Nie udało się wykryć wymaganych zależności w motywie: zamknięcie %1$s.

en: Clear and preload cache
pl_PL: Czyszczenie i wstępne ładowanie pamięci podręcznej

en: All languages
pl_PL: Wszystkie języki

en: Clear this post
pl_PL: Wyczyść ten wpis

en: Purge this URL
pl_PL: Oczyścić z tego adresu

en: Purge Sucuri cache
pl_PL: Oczyścić pamięć podręczną Sucuri

en: Purge RocketCDN cache
pl_PL: Oczyść pamięć podręczną RocketCDN

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: OPcache purge failed.
pl_PL: Oczyszczanie OPcache nie powiodło się.

en: OPcache successfully purged
pl_PL: OPcache został skutecznie oczyszczony

en: Yoast SEO XML sitemap
pl_PL: Mapa witryny XML wtyczki Yoast SEO

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
pl_PL: Wykryto automatycznie mapę witryny wygenerowanę przez wtyczkę %s. Możesz zaznaczyć opcję, aby ją wstępnie wczytać metodą wstępnego ładowania.

en: All in One SEO XML sitemap
pl_PL: Mapa witryny XML wtyczki All in One SEO

en: Rank Math XML sitemap
pl_PL: Mapa witryny XML Rank Math

en: SEOPress XML sitemap
pl_PL: Mapa witryny XML SEOPress

en: The SEO Framework XML sitemap
pl_PL: Mapa witryny XML SEO Framework

en: Jetpack XML Sitemaps
pl_PL: Mapa witryny XML wtyczki Jetpack

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
pl_PL: Załaduj wstępnie mapę witryny z wtyczki Jetpack

en: Activate Imagify
pl_PL: Aktywuj Imagify

en: Install Imagify for Free
pl_PL: Zainstaluj "Imagify" za darmo

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
pl_PL: Przyspiesz swoją witrynę i popraw SEO poprzez zmniejszenie rozmiaru plików graficznych bez utraty jakości z Imagify.

en: More details
pl_PL: Więcej szczegółów

en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
pl_PL: Ładowanie wstępne oparty o mapę witryny: %d stron(-y) zostało zachowanych do pamięci podręcznej.

en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
pl_PL: Wstępne ładowanie oparte o mapę witryny: %d stron(-y), które nie zostały wczytane w pamięci podręcznej, zostały załadowane wstępnie. (Odśwież, aby zobaczyć postęp)

en: Choose a domain from the list
pl_PL: Wybierz domenę z listy

en: No domain available in your Cloudflare account
pl_PL: Brak domeny dostępnej na koncie Cloudflare

en: Curl is disabled on your server. Please ask your host to enable it. This is required for the Cloudflare Add-on to work correctly.
pl_PL: Curl się jest wyłączone na serwerze. Proszę poprosić obsługę hostingu, aby został aktywowany. Jest to wymagane, aby dodatek Cloudflare działał prawidłowo.

en: Cloudflare email, API key and Zone ID are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
pl_PL: E-mail Cloudflare , klucz API i ID strefy nie są ustawione. Przeczytaj %1$sdokumentację%2$s w celu uzyskania dalszych wskazówek.

en: Cloudflare email and API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
pl_PL: E-mail i klucz API Cloudflare nie są ustawione. Przeczytaj %1$sdokumentację%2$s w celu uzyskania dalszych wskazówek.

en: Connection to Cloudflare failed
pl_PL: Nie powiodło się połączenie z Cloudflare

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
pl_PL: Tak zwana klasa %1$s jest <strong>przestarzała</strong> od wersji %2$s! Użyj zamiast tego %3$s.

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
pl_PL: Tak zwana klasa %1$s jest <strong>przestarzała</strong> od wersji %2$s!

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
pl_PL: Pliki <strong>JS</strong> z odroczonym wczytywaniem JavaScript metodą defer

en: Add URL
pl_PL: Dodaj adres URL

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
pl_PL: Zanim będzie można przesłać plik importu, trzeba rozwiązać następujący błąd:

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
pl_PL: Wybierz plik z komputera (maksymalny rozmiar: %s)

en: Your Cloudflare credentials are valid.
pl_PL: Twoje uwierzytelnienie CloudFlare jest ważne.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
pl_PL: Twoje uwierzytelnienie CloudFlare jest nieważne!

en: Save and optimize
pl_PL: Zapisz i optymalizuj

en: Optimize
pl_PL: Optymalizuj

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
pl_PL: Uwaga:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
pl_PL: Wskazówka dotycząca wydajności:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
pl_PL: Wykryto zewnętrzne funkcje:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
pl_PL: Ostrzeżenie:

[ctx: button text]
en: Download settings
pl_PL: Pobierz ustawienia

en: Replace site's hostname with:
pl_PL: Zastąp nazwę hosta witryny nazwą:

en: reserved for
pl_PL: zarezerwowane dla

en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Images
pl_PL: Obrazy

en: Add CNAME
pl_PL: Dodaj CNAME

en: Watch the video
pl_PL: Obejrzyj wideo

en: Basic
pl_PL: Podstawowe

en: Static Files
pl_PL: Statyczne pliki

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
pl_PL: %1$s %2$s wymaga co najmniej PHP %3$s do prawidłowego działania. Aby użyć tej wersji, zapytaj swojego dostawcę hostingu, jak uaktualnić serwer do PHP %3$s lub nowszej. Jeśli nie możesz dokonać aktualizacji, możesz wrócić do poprzedniej wersji, korzystając z przycisku poniżej.

en: There seems to be an issue validating your license. Please see the error message below. | There seems to be an issue validating your license. You can see the error messages below.
pl_PL[0]: Wydaje się, że istnieje problem z walidacją licencji. Proszę zapoznać się z poniższym komunikatem o błędzie.
pl_PL[1]: Wydaje się, że istnieje problem z walidacją licencji. Proszę zapoznać się z poniższymi komunikatami o błędzie.
pl_PL[2]: Wydaje się, że istnieje problem z walidacją licencji. Proszę zapoznać się z poniższymi komunikatami o błędzie.
pl_PL[3]: Wydaje się, że istnieją problemy z walidacją licencji. Proszę zapoznać się z poniższymi komunikatami o błędach.

en: Server type:
pl_PL: Typ serwera:

en: PHP version number:
pl_PL: Numer wersji PHP:

en: WordPress version number:
pl_PL: Numer wersji WordPress:

en: WordPress multisite:
pl_PL: WordPress Multisite:

en: Current theme:
pl_PL: Bieżący motyw:

en: Current site language:
pl_PL: Aktualny język strony:

en: Active plugins:
pl_PL: Włączone wtyczki:

en: Plugin names of all active plugins
pl_PL: Nazwy wszystkich aktywnych wtyczek

en: Anonymized WP Rocket settings:
pl_PL: Anonimowe ustawienia WP Rocket:

en: Which WP Rocket settings are active
pl_PL: Które ustawienia WP Rocket są aktywne

en: The provided license data are not valid.
pl_PL: Podane dane licencyjne są nieprawidłowe.

en: To resolve, please %1$scontact support%2$s.
pl_PL: Aby rozwiązać problem, należy %1$sskontaktować się z pomocą techniczną%2$s.

en: License validation failed. Our server could not resolve the request from your website.
pl_PL: Walidacja licencji nie powiodła się. Nasz serwer nie był w stanie zrealizować żądania z Twojej witryny internetowej.

en: Try clicking %1$sValidate License%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
pl_PL: Proszę spróbować kliknąć %1$sWeryfikuj licencję%2$s poniżej. Jeżeli błąd nadal występuje, proszę postępować zgodnie z %3$stym przewodnikiem%4$s.

en: License validation failed. You may be using a nulled version of the plugin. Please do the following:
pl_PL: Walidacja licencji nie powiodła się. Możliwe jest, że używasz wersji nulled wtyczki. Proszę wykonać następujące czynności:

en: Login to your WP Rocket %1$saccount%2$s
pl_PL: Zaloguj się do swojego %1$skonta WP Rocket%2$s

en: Download the zip file
pl_PL: Pobierz plik zip

en: Reinstall
pl_PL: Reinstalacja

en: If you do not have a WP Rocket account, please %1$spurchase a license%2$s.
pl_PL: Jeśli nie posiadasz konta WP Rocket, proszę %1$szakupić licencję%2$s.

en: License validation failed. This user account does not exist in our database.
pl_PL: Weryfikacja licencji nie powiodła się. To konto użytkownika nie istnieje w naszej bazie danych.

en: To resolve, please contact support.
pl_PL: Aby rozwiązać problem, prosimy o kontakt z działem pomocy technicznej.

en: License validation failed. This user account is blocked.
pl_PL: Zatwierdzenie licencji nie powiodło się. To konto użytkownika jest zablokowane.

en: Please see %1$sthis guide%2$s for more info.
pl_PL: Zobacz %1$sten poradnik%2$s, aby uzyskać więcej informacji.

en: Try clicking %1$sSave Changes%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
pl_PL: Spróbuj kliknąć %1$sZapisz zmiany%2$s poniżej. Jeśli błąd występuje nadal, postępuj zgodnie z %3$szaleceniami przewodnika%4$s.

en: Your license is not valid.
pl_PL: Twoja licencja jest niepoprawna.

en: Make sure you have an active %1$sWP Rocket license%2$s.
pl_PL: Upewnij się, że posiadasz aktywną licencję %1$sWP Rocket%2$s.

en: You have added as many sites as your current license allows.
pl_PL: Dodałeś tyle witryn, na ile pozwala aktualna licencja.

en: Upgrade your %1$saccount%2$s or %3$stransfer your license%2$s to this domain.
pl_PL: Ulepsz swoje %1$skonto%2$s lub %3$stransferuj licencję%2$s do tej domeny.

en: This website is not allowed.
pl_PL: Ta witryna nie jest dozwolona.

en: Please %1$scontact support%2$s.
pl_PL: Prosimy o %1$skontakt z działem pomocy technicznej%2$s.

en: This license key is not recognized.
pl_PL: Ten klucz licencyjny nie został rozpoznany.

en: If the issue persists, please %1$scontact support%2$s.
pl_PL: Jeśli problem występuje nadal się, prosimy o %1$skontakt z działem pomocy technicznej%2$s.

en: License validation failed: %s
pl_PL: Weryfikacja licencji nie powiodła się: %s

en: Plugin installed successfully.
pl_PL: Wtyczka zainstalowana pomyślnie.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
pl_PL: Przepraszamy, nie posiadasz uprawnień do instalowania wtyczek w tej witrynie.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
pl_PL: Przepraszamy, nie wolno Ci tego robić.

en: Plugin install failed.
pl_PL: Instalacja wtyczki nie powiodła się.

en: Go back
pl_PL: Wróć

en: Load CSS asynchronously for mobile
pl_PL: Wczytaj CSS asynchronicznie w urządzeniach mobilnych

en: Your website currently uses the same Critical Path CSS for both desktop and mobile.
pl_PL: Twoja strona korzysta obecnie z tej samej ścieżki krytycznej CSS zarówno dla urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych.

en: Click the button to enable mobile-specific CPCSS for your site.
pl_PL: Kliknij przycisk, aby włączyć CPCSS specyficzny dla urządzeń przenośnych dla Twojej witryny.

en: This is a one-time action and this button will be removed afterwards. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Jest to jednorazowa czynność, a ten przycisk zostanie później usunięty. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Your site is now using mobile-specific critical path CSS. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Twoja strona używa teraz specyficznej dla urządzeń mobilnych ścieżki krytycznej CSS. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Generate Mobile Specific CPCSS
pl_PL: Generowanie CPCSS specyficznego dla urządzeń przenośnych

en: Critical Path CSS
pl_PL: Ścieżka krytyczna CSS

en: Generate specific Critical Path CSS for this post. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Wygeneruj specyficzną ścieżkę krytyczną CSS dla tego wpisu. %1$s Więcej informacji%2$s

en: This post uses specific Critical Path CSS. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Ten wpis wykorzystuje specyficzną ścieżkę krytyczną CSS. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Revert back to the default CPCSS
pl_PL: Powrót do domyślnego CPCSS

en: Facing an issue?
pl_PL: Masz problem?

en: It is not always necessary to deactivate WP Rocket when facing any issues. Most of them can be fixed by deactivating only some options.
pl_PL: Nie zawsze trzeba dezaktywować WP Rocket, gdy pojawiają się jakieś problemy. Większość z nich można naprawić, dezaktywując tylko niektóre opcje.

en: Our advice? Instead of deactivating WP Rocket, use our %1$sSafe Mode%2$s to quickly disable LazyLoad, File Optimization, and CDN options. Then check to see if your issue is resolved.
pl_PL: Nasza rada? Zamiast dezaktywować WP Rocket, proszę użyć naszego %1$sTrybu bezpiecznego%2$s, aby szybko wyłączyć opcje LazyLoadingu, Optymalizacji plików i CDN. Następnie proszę sprawdzić, czy Twój problem został rozwiązany.

en: Do you want to use our Safe Mode to troubleshoot WP Rocket?
pl_PL: Czy chcesz skorzystać z naszego trybu bezpiecznego, aby rozwiązać problem z WP Rocket?

en: Yes, apply "%1$sSafe Mode%2$s"
pl_PL: Tak, zastosuj "%1$s Tryb bezpieczny%2$s"

en: and export WP Rocket settings %1$s(Recommended as current settings will be deleted)%2$s
pl_PL: i wyeksportuj ustawienia WP Rocket %1$s(zalecane, ponieważ bieżące ustawienia zostaną usunięte)%2$s

en: No, deactivate and snooze this message for
pl_PL: Nie, dezaktywuj i wycisz tę wiadomość na

en: 1 day
pl_PL: 1 dzień

en: 7 days
pl_PL: 7 dni

en: 30 days
pl_PL: 30 dni

en: Forever
pl_PL: Na zawsze

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Confirm
pl_PL: Potwierdź

en: Update Inclusion and Exclusion Lists
pl_PL: Uaktualnij listy włączonych i wykluczonych

en: Compatibility lists are downloaded automatically every week. Click the button if you want to update them manually. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Listy kompatybilności są pobierane automatycznie co tydzień. Kliknij przycisk, jeśli chcesz aktualizować je ręcznie. %1$sWięcej informacji%2$s

en: Update lists
pl_PL: Aktualizacja list

en: Enable Google Font Optimization
pl_PL: Włącz optymalizację czcionek Google

en: Improves font performance and combines multiple font requests to reduce the number of HTTP requests.
pl_PL: Poprawia wydajność czcionek i łączy wiele żądań dotyczących czcionek, aby zmniejszyć liczbę żądań HTTP.

en: Google Fonts Optimization is now enabled for your site. %1$sMore info%2$s
pl_PL: Optymalizacja czcionek Google jest teraz włączona dla Twojej witryny. %1$s Więcej informacji%2$s

en: Optimize Google Fonts
pl_PL: Optymalizacja czcionek Google

en: Clear cache after
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną po

en: CSS & JavaScript
pl_PL: CSS i JavaScript

en: Import settings
pl_PL: Ustawienia importu

en: Add-on status
pl_PL: Status dodatku

en: Modify options
pl_PL: Modyfikuj opcje

en: CDN CNAME
pl_PL: CNAME CDN

en: Purges RocketCDN cached resources for your website. %s
pl_PL: Czyści zasoby pamięci podręcznej RocketCDN dla Twojej witryny. %s

en: Learn more
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Clear all RocketCDN cache files
pl_PL: Wyczyść wszystkie pliki pamięci podręcznej RocketCDN

en: Cloudflare Cache
pl_PL: Pamięci podręczna CloudFlare

en: Purges cached resources for your website. %s
pl_PL: Oczyszcza przechowywane w pamięci podręcznej zasoby dla Twojej witryny internetowej. %s

en: Clear all Cloudflare cache files
pl_PL: Wyczyść wszystkie pliki pamięci podręcznej CloudFlare

en: Congratulations!
pl_PL: Gratulacje!

en: WP Rocket is now activated and already working for you.
pl_PL: WP Rocket jest teraz aktywny i działa w tle.

en: Your website should be loading faster now!
pl_PL: Twoja witryna powinna ładować się teraz szybciej!

en: To guarantee fast websites, WP Rocket automatically applies 80% of web performance best practices.
pl_PL: Aby zagwarantować szybkie strony internetowe, WP Rocket automatycznie stosuje 80% najlepszych praktyk dotyczących wydajności.

en: We also enable options that provide immediate benefits to your website.
pl_PL: Oferujemy również opcje, które zapewniają natychmiastowe korzyści dla Twojej witryny internetowej.

en: Continue to the options to further optimize your site!
pl_PL: Przejdź do opcji dalszej optymalizacji swojej witryny!

en: My Account
pl_PL: Moje konto

en: Refresh info
pl_PL: Odśwież informacje

en: with
pl_PL: z

en: Expiration Date
pl_PL: Data wygaśnięcia

en: View my account
pl_PL: Zobacz moje konto

en: Quick Actions
pl_PL: Szybkie działania

en: Remove all cached files
pl_PL: Usuń wszystkie pliki pamięci podręcznej

en: Regenerate Critical CSS
pl_PL: Regeneruj krytyczny CSS

en: Remove Used CSS Cache
pl_PL: Usuń pamięć podręczną używanego CSS

en: Frequently Asked Questions
pl_PL: Najczęściej zadawane pytania

en: Still cannot find a solution?
pl_PL: Wciąż nie możesz znaleźć rozwiązania?

en: Submit a ticket and get help from our friendly and knowledgeable Rocketeers.
pl_PL: Wyślij zgłoszenie i uzyskaj pomoc od naszych przyjaznych i kompetentnych Rocketeersów.

en: Ask support
pl_PL: Poproś o wsparcie

en: Backup your database before you run a cleanup!
pl_PL: Utwórz kopię zapasową swojej bazy danych przed uruchomieniem czyszczenia!

en: Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
pl_PL: Po wykonaniu optymalizacji bazy danych nie ma możliwości jej cofnięcia.

en: Save Changes and Optimize
pl_PL: Zapisz zmiany i optymalizuj

en: %1$sWP ROCKET%2$s created %3$sIMAGIFY%4$s %1$sfor best-in-class image optimization.%2$s
pl_PL: %1$sWP ROCKET%2$s stworzył %3$sIMAGIFY%4$s %1$s dla najlepszej w swojej klasie optymalizacji obrazu.%2$s

en: Compress image to make your website faster, all while maintaining image quality.
pl_PL: Kompresuj obraz, aby uczynić Twoją witrynę szybszą, przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu.

en: More on Imagify:
pl_PL: Więcej na temat Imagify:

en: Imagify Plugin Page
pl_PL: Strona wtyczki Imagify

en: Imagify Website
pl_PL: Witryna Imagify

en: Review of Image Compression Plugins
pl_PL: Przegląd wtyczek do kompresji obrazów

en: Install Imagify
pl_PL: Zainstaluj Imagify za darmo

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.
pl_PL: WP Rocket nie był w stanie automatycznie zatwierdzić Twojej licencji.

en: Follow this %1$s, or contact %2$s to get the engine started.
pl_PL: Postępuj zgodnie z tą instrukcją %1$s, lub skontaktuj się z %2$s, aby uruchomić to cacko.

en: %1$s%2$s%3$ssupport%4$s
pl_PL: %1$s%2$s%3$swsparcie%4$s

en: Clear all Sucuri cache files
pl_PL: Wyczyść wszystkie pliki pamięci podręcznej Sucuri

en: Files size: %1$s. Number of entries: %2$s.
pl_PL: Wielkość plików: %1$s. Liczba wpisów: %2$s.

en: %1$sDownload the file%2$s.
pl_PL: %1$sPobierz plik%2$s.

en: %1$sDelete the file%2$s.
pl_PL: %1$s Usuń plik%2$s.

en: Export settings
pl_PL: Ustawienia eksportu

en: Download a backup file of your settings
pl_PL: Pobierz plik kopii zapasowej ustawień

en: Download settings
pl_PL: Pobierz ustawienia

en: Rollback
pl_PL: Wycofanie

en: Has version %s caused an issue on your website?
pl_PL: Czy wersja %s spowodowała problem na Twojej witrynie?

en: You can rollback to the previous major version here.%sThen send us a support request.
pl_PL: Możesz powrócić do poprzedniej głównej wersji tutaj.%sNastępnie wyślij do nas zapytanie o wsparcie.

en: Reinstall version %s
pl_PL: Wersja do ponownej instalacji %s

en: Debug mode
pl_PL: Tryb debugowania

en: Create a debug log file.
pl_PL: Utwórz plik dziennika debugowania.

en: Getting Started
pl_PL: Pierwsze kroki

en: Getting Started with WP Rocket
pl_PL: Rozpoczęcie pracy z pakietem WP Rocket

en: Finding the Best Settings for Your Site
pl_PL: Określenie najlepszych ustawień dla Twojej strony internetowej

en: How to Check if WP Rocket is Caching Your Site
pl_PL: Jak sprawdzić, czy WP Rocket buforuje Twoją witrynę

en: How to Measure the Speed of Your Site
pl_PL: Jak zmierzyć prędkość Twojej strony internetowej

en: How Preloading Works
pl_PL: Jak działa wstępne ładowanie

en: Passing the Core Web vitals
pl_PL: Zaliczenie testów Core Web Vitals

en: How to improve LCP with WP Rocket
pl_PL: Jak ulepszyć LCP za pomocą WP Rocket

en: How to improve FID with WP Rocket
pl_PL: Jak poprawić FID za pomocą WP Rocket

en: How to improve CLS with WP Rocket
pl_PL: Jak poprawić CLS za pomocą WP Rocket

en: Troubleshooting
pl_PL: Wsparcie

en: Troubleshooting Display Issues with File Optimization
pl_PL: Rozwiązywanie problemów z wyświetlaniem przy optymalizacji plików

en: How to Find the Right JavaScript to Exclude
pl_PL: Jak znaleźć odpowiedni skrypt JavaScript, który należy wykluczyć

en: How External Content Slows Your Site
pl_PL: Jak zawartość zewnętrzna spowalnia Twoją stronę internetową

en: Set Up the Cloudflare Add-on
pl_PL: Skonfiguruj dodatek "Cloudflare"

en: WP Rocket Settings
pl_PL: Ustawienia WP Rocket

en: version %s
pl_PL: wersja %s

en: Show Sidebar
pl_PL: Pokaż boczny panel

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect %1$sif granted permission.%2$s
pl_PL: Poniżej znajduje się szczegółowy widok wszystkich danych, które WP Rocket zgromadzi %1$sjeśli przyznano mu zezwolenie.%2$s

en: WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
pl_PL: WP Rocket nigdy nie będzie transmitował nazw domen ani adresów e-mail (z wyjątkiem weryfikacji licencji), adresów IP lub kluczy API osób trzecich.

en: Activate Rocket analytics
pl_PL: Aktywuj analitykę Rocket Analytics

en: It is a great starting point to fix some of the most common issues.
pl_PL: Jest to świetny punkt wyjścia, aby naprawić niektóre z najbardziej powszechnych problemów.

en: Read the documentation
pl_PL: Przeczytaj dokumentację

en: What WP Rocket Does For You By Default
pl_PL: Co WP Rocket robi dla Ciebie bez dodatkowej konfiguracji

en: How to correctly measure your website’s loading time
pl_PL: Jak prawidłowo zmierzyć czas ładowania witryny internetowej

en: Check our tutorial and learn how to measure the speed of your site.
pl_PL: Sprawdź nasz samouczek i dowiedz się, jak mierzyć prędkość Twojej witryny.

en: Read our guide
pl_PL: Przeczytaj nasz przewodnik

en: Learn about optimal WP Rocket settings for mobile.
pl_PL: Dowiedz się o optymalnych ustawieniach WP Rocket dla urządzeń mobilnych.

en: Test and Improve Google Core Web Vitals for WordPress.
pl_PL: Testuj i ulepszaj Google Core Web Vitals dla WordPressa.

en: Read more
pl_PL: Zobacz więcej

en: You have not activated logged-in user cache.
pl_PL: Nie aktywowałeś pamięci podręcznej zalogowanego użytkownika.

en: Use a private browser to check your website's speed and visual appearance.
pl_PL: Skorzystaj z trybu incognito przeglądarki, aby sprawdzić szybkość i wygląd swojej strony internetowej.

en: Need Help?
pl_PL: Potrzebujesz pomocy?
